Střední škola – Centrum odborné přípravy technické Uherský Brod

Vlčnovská 688, 688 01 Uherský Brod
Telefon: 572 655 965 Email: info@copt.cz Web: http://www.copt.cz
Střední škola – Centrum odborné přípravy technické Uherský Brod

Úvodní slovo ředitele

Střední škola – Centrum odborné přípravy technické Uherský Brod vznikla v roce 1957 z potřeby České Zbrojovky a. s. v Uherském Brodě, kdy výroba zbraní vyžadovala specializaci ve vzdělávání strojírenských oborů. Střední škola nejprve připravovala odborníky strojírenských oborů a později svou činnost rozšířila o puškařské a rytecké obory. V poslední době má SŠ-COPt Uh. Brod v denním studiu pravidelně přes 320 studentů, zejména díky exkluzivitě výuky puškařských oborů. Studenti k nám přijíždí z celé České republiky i ze Slovenska a díky vlastnímu modernímu domovu mládeže s kapacitou 126 lůžek je o ně dobře postaráno. Výjimečnost naší střední školy mezi obdobnými středními školami zajišťuje především nadstandardní a dlouhodobá spolupráce s Českou zbrojovkou a.s., unikátní studijní obory, možnost studia od výučního listu, přes maturitu až po bakalářské studium (vše v prostorách naší školy). Mezi nesporné výhody naší střední školy patří garance pracovního místa v České zbrojovce a.s., která je připravena přijmout všechny naše absolventy a toto plnila i v době krize, třebaže ostatní obdobné společnosti zaměstnance propouštěly.

Připravenost absolventů

Absolventům našich nematuritních oborů umožňujeme doplnit si maturitu, absolventům maturitních oborů umožňujeme studovat vysokou školu. Ve spolupráci s Vysokou školou báňskou – Technickou univerzitou Ostrava, zajišťujeme dálkové bakalářské studium oboru Lovecké, sportovní a obranné zbraně a střelivo. Hlavní prioritou však je, že naši absolventi jsou dokonale připraveni na své budoucí povolání, bez ohledu na studovaný obor. Během studia totiž od 2. ročníku navštěvují specializované pracoviště v České zbrojovce a.s., což jim umožní kromě školního prostředí se setkat také s reálným provozem. Toto jim po ukončení studia usnadní nástup do svého prvního zaměstnání a výrazně zkrátí dobu zapracovávání.

Nabídka dalších služeb

Naše střední škola chce umožnit vzdělávání všem generacím, proto nabízíme také dálkové studium našich oborů. V rámci svých kapacit jsme schopni připravit také rekvalifikace na míru (doposud pro Úřad práce a Českou zbrojovku a.s.). V posledních letech jsme se do podvědomí široké veřejnosti dostali i v oblasti poskytování ubytovacích služeb, kdy náš moderní Domov mládeže nabízí v době prázdnin ubytování široké veřejnosti.

Ubytování a stravování

Poskytujeme ubytování ve vlastních zařízeních. V současné době, z kapacitních důvodů, jsme schopni zajistit ubytování ve vlastních zařízeních pouze nezletilým žákům. Žákům starším 18 let se snažíme zajistit ubytování v jiných ubytovacích zařízeních v Uherském Brodě a jeho nejbližším okolí.

Domov mládeže má kapacitu 126 lůžek ve 2-3 lůžkových pokojích se samostatným WC a sprchou. Zajišťujeme zde stravování.

Ubytovna Vlčnovská 688 má 5 pokojů s 17 lůžky. Stravování si zajišťuje každý sám. Pokud není ubytovna obsazena žáky denního studia, slouží přednostně k ubytování žáků dálkového studia.

V době prázdnin a o víkendech ubytovací kapacity nabízíme veřejnosti.

Ostatní informace

Realizované projekty na Střední škole – Centru odborné přípravy technické jsou výhradně zaměřeny na zatraktivnění školy z pohledu budoucích studentů. Naše střední škola je např. zapojena do unikátního projektu L+H, který umožňuje studentům maturitních oborů získat výuční list již po absolvování třetího ročníku. Škola je také dlouhodobě aktivní v mezinárodních projektech a spolupráci. Již více než 25 let spolupracujeme s EUREGIO HTBLVA Ferlach (nejlepší puškařská střední škola v EU), což nám umožnilo vytvořit v ČR unikátní puškařské a rytecké obory, ale také zavádět řadu inovativních prvků do výuky (např. ročníkové práce). V rámci mezinárodní spolupráce realizujeme s rakouskou školou odborné stáže našich studentů v Rakousku. Tyto projekty jsou realizovány za pomoci vzdělávacího programu EU Erasmus+. Ke zvýšení rozvoje přehledu o trendech v puškařském oboru přispívá také to, že škola pořádá exkurze na mezinárodní výstavu IWA Norimberk (jedná se o nejprestižnější výstavu výrobců zbraní v Evropě) či na IDET v Brně.

Školné

Denní studium, ani dálkové studium není zpoplatněno. U studia dálkovou formou umožňujeme studentům zkrácení studia absolvováním rekvalifikace (poplatek za rekvalifikace 20.500,- Kč/rok).

Kontakt

Adresa školy

Vlčnovská 688, 688 01 Uherský Brod

Ředitel školy

Ing. Ladislav Kryštof

E-mail

info@copt.cz

Telefon

572 655 965

Školní kariérový poradce

Hana Ježková

hana.jezkova@copt.cz

Zřizovatel

Zlínský kraj

IČO

15527816

Seznam oborů