Střední škola – Centrum odborné přípravy technické Uherský Brod

Vlčnovská 688, 688 01 Uherský Brod
Telefon: 572 655 965 Email: info@copt.cz Web: https://www.copt.cz/

Úvodní slovo ředitele

Střední škola – Centrum odborné přípravy technické Uherský Brod vznikla v roce 1957 z potřeby České Zbrojovky a. s. v Uherském Brodě, kdy výroba zbraní vyžadovala specializaci ve vzdělávání strojírenských oborů. Střední škola nejprve připravovala odborníky strojírenských oborů a později svou činnost rozšířila o puškařské a rytecké obory. V poslední době má SŠ-COPT Uh. Brod v denním studiu pravidelně přes 320 studentů, zejména díky exkluzivitě výuky puškařských oborů. Studenti k nám přijíždí z celé České republiky i ze Slovenska a díky vlastnímu modernímu domovu mládeže s kapacitou 130 lůžek je o ně dobře postaráno. Výjimečnost naší střední školy mezi obdobnými středními školami zajišťuje především nadstandardní a dlouhodobá spolupráce s Českou zbrojovkou a.s., unikátní studijní obory, možnost studia od výučního listu, přes maturitu až po bakalářské studium (vše v prostorách naší školy). Mezi nesporné výhody naší střední školy patří garance pracovního místa v České zbrojovce a.s., která je připravena přijmout všechny naše absolventy a toto plnila i v době krize, třebaže ostatní obdobné společnosti zaměstnance propouštěly.

Připravenost absolventů

Absolventům našich nematuritních oborů umožňujeme doplnit si maturitu, absolventům maturitních oborů umožňujeme studovat vysokou školu. Ve spolupráci s Vysokou školou báňskou – Technickou univerzitou Ostrava, zajišťujeme dálkové bakalářské studium oboru Lovecké, sportovní a obranné zbraně a střelivo. Hlavní prioritou však je, že naši absolventi jsou dokonale připraveni na své budoucí povolání, bez ohledu na studovaný obor. Během studia totiž od 2. ročníku navštěvují specializované pracoviště v České zbrojovce a.s., což jim umožní kromě školního prostředí se setkat také s reálným provozem. Toto jim po ukončení studia usnadní nástup do svého prvního zaměstnání a výrazně zkrátí dobu zapracovávání.

Nabídka dalších služeb

Naše střední škola chce umožnit vzdělávání všem generacím, proto nabízíme také dálkové studium našich oborů. V rámci svých kapacit jsme schopni připravit také rekvalifikace na míru (doposud pro Úřad práce a Českou zbrojovku a.s.). V posledních letech jsme se do podvědomí široké veřejnosti dostali i v oblasti poskytování ubytovacích služeb, kdy náš moderní Domov mládeže nabízí v době prázdnin ubytování široké veřejnosti.

Ubytování a stravování

Poskytujeme ubytování ve vlastních zařízeních. V současné době, z kapacitních důvodů, jsme schopni zajistit ubytování ve vlastních zařízeních pouze nezletilým žákům. Žákům starším 18 let se snažíme zajistit ubytování v jiných ubytovacích zařízeních v Uherském Brodě a jeho nejbližším okolí.

Domov mládeže má kapacitu 130 lůžek ve 2-3 lůžkových pokojích se samostatným WC a sprchou. Zajišťujeme zde stravování.

Ubytovna Vlčnovská 688 má 5 pokojů s 17 lůžky. Stravování si zajišťuje každý sám.

V době prázdnin a o víkendech ubytovací kapacity nabízíme veřejnosti.

Ostatní informace

Realizované projekty na Střední škole – Centru odborné přípravy technické jsou výhradně zaměřeny na zatraktivnění školy z pohledu budoucích studentů. Naše střední škola je např. zapojena do unikátního projektu L+H, který umožňuje studentům maturitních oborů získat výuční list již po absolvování třetího ročníku. Škola je také dlouhodobě aktivní v mezinárodních projektech a spolupráci. Již více než 25 let spolupracujeme s EUREGIO HTBLVA Ferlach (nejlepší puškařská střední škola v EU), což nám umožnilo vytvořit v ČR unikátní puškařské a rytecké obory, ale také zavádět řadu inovativních prvků do výuky (např. ročníkové práce). V rámci mezinárodní spolupráce realizujeme s rakouskou školou odborné stáže našich studentů v Rakousku. Tyto projekty jsou realizovány za pomoci vzdělávacího programu EU Erasmus+. Ke zvýšení rozvoje přehledu o trendech v puškařském oboru přispívá také to, že škola pořádá exkurze na mezinárodní výstavu IWA Norimberk (jedná se o nejprestižnější výstavu výrobců zbraní v Evropě) či na IDET v Brně.

Školné

Denní studium, ani dálkové studium není zpoplatněno. U studia dálkovou formou umožňujeme studentům zkrácení studia absolvováním rekvalifikace (poplatek za rekvalifikace 30.000 Kč za celé studium).

Kontakt

Adresa školy

Vlčnovská 688, 688 01 Uherský Brod

Ředitel školy

Ing. Hana Kubišová Ph.D.

E-mail

info@copt.cz

Telefon

572 655 965

Školní kariérový poradce

Hana Ježková

hana.jezkova@copt.cz

Zřizovatel

Zlínský kraj

IČO

15527816

Seznam oborů