Jazyková škola Athena, s.r.o.

Náměstí Hrdinů 107, 68603 Staré Město
Telefon: 777 563 563 Email: anglictina-uh@seznam.cz Web: https://www.anglictina-uh.cz/

Jazyková škola Athena působí na okrese Kroměříž od r. 1995. Škola umožňuje návaznou jazykovou výuku pro začátečníky, mírně pokročilé, středně pokročilé až po přípravné kurzy k mezinárodním jazykovým zkouškám (FCE) nebo k základní státní jazykové zkoušce.

Výuka na JŠ ATHENA je určena pro širokou veřejnost všech věkových kategorií od 15 let věku a probíhá ve dnech školního vyučování a o sobotách v odpoledních a večerních hodinách. Časová dotace je od 2 do 20 vyučovacích hodin týdně podle typu kurzu.

Výuka je akreditována Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR, posluchačům – učitelům ji mohou hradit jejich školy z prostředků určených na DVPP.

Nabízíme  Jednoleté denní jazykové (pomaturitní) studium. Studium je určeno zájemcům o intenzivní studium jazyka anglického. Jazyková škola ATHENA je zařazena do seznamu vzdělávacích institucí poskytujících jednoleté kurzy cizích jazyků s denní výukou vedeného pro účely státní sociální podpory a důchodového pojištění a toto studium splňuje všechny náležitosti řádného denního studia.

Jednoleté denní studium se zaměřuje na prohloubení a zdokonalení jazykových znalostí a je určeno všem zájemcům o velmi intenzivní studium angličtiny bez ohledu na věk. Denní studium probíhá po celý školní rok vždy od září do června následujícího roku a hlavním cílem programu je složení mezinárodně uznávané jazykové zkoušky Cambridge English: First (FCE). Při studiu se pod vedením špičkových českých i zahraničních lektorů využívají nové a kvalitní materiály včetně předešlých testů FCE. Studium připravuje studenty na všechny části zkoušky (reading, writing, use of English, speaking and listening) a zahrnuje také testování před přihlášením k vybrané zkoušce, které Vám jednoznačně ukáže, zda uspějete.

Statut studenta:

Jazyková škola ATHENA je zařazena do seznamu vzdělávacích institucí poskytujících jednoleté kurzy cizích jazyků s denní výukou vedeného pro účely státní sociální podpory a důchodového pojištění.

Studentům, kteří složí svou první maturitní zkoušku v roce 2023, jsou přiznány všechny výhody studentů:

  • sociální pojištění hrazené státem během celé doby studia (září až srpen následujícího kalendářního roku)
  • zachování rodičovských přídavků, daňových úlev a sociálních dávek při splnění příslušných podmínek
  • všechny obvyklé studentské slevy (slevy v dopravě, kultuře, ISIC aj.)

Ke studiu se mohou přihlásit i zájemci, kteří poprvé nematurovali úspěšně v roce 2023. V případě opakovaného neúspěšného složení maturitní zkoušky jim však není přiznán statut studenta.

Ukončení studia:
Mezinárodní jazykové zkoušky Cambridge English: First (FCE) – přímo v naší jazykové škole v Kroměříži. Jazyková škola ATHENA je od 10. 1. 2014 oficiálním partnerem centra pro konání Cambridge zkoušek.

Počet absolventů:

770 studentů za 28 let výuky jednoletých kurzů cizích jazyků s denní výukou. Výuka je zabezpečena kvalifikovanými pedagogickými pracovníky s dlouholetou praxí a rodilými mluvčími jazyka anglického.

Formuláře přihlášek ke stažení

Přihláška k jednoletému dennímu pomaturitnímu jazykovému studiu (.doc)

Přihláška k jednoletému dennímu pomaturitnímu jazykovému studiu (.pdf)