Popis
Podmínky přijetí
Do oboru Veřejnosprávní činnost jsou přijímáni uchazeči po jednotné přijímací zkoušce (§ 60, odst. 5 zákona 561/2004 Sb., /školský zákon/, ve znění zákona č. 178/2016 Sb., po absolvování didaktického testu z předmětů český jazyk a literatura a matematika, v 1. kole přijímacího řízení.
Do oboru Veřejnosprávní činnost jsou v 1. kole přijímacího řízení přijímáni uchazeči do stanoveného počtu podle pořadí, které je stanoveno z výsledků jednotných testů – váha 60% (30% ČJ a 30% Mat) a výsledků předchozího vzdělání (váha 40%) s nejnižším počtem bodů 45, na základě studijních výsledků z předcházejícího studia – ze ZŠ (hodnocení bude vypočteno aritmetickým průměrem na základě průměrného prospěchu žáků na vysvědčeních z 2. pololetí 8. třídy a 1. pololetí 9. třídy), s doporučením školského poradenského zařízení obsahující podpůrná opatření pro nezbytné úpravy přijímacího řízení, jde-li o uchazeče se speciálními vzdělávacími potřebami, s dostatečným počtem uchazečů o studium. Pokud se uchazeč k přijímací zkoušce z vážných důvodů nedostaví a podá řediteli školy do tří dnů písemnou omluvu, bude mít možnost konat jednotnou zkoušku v náhradním termínu.
Učební plány
Studium je organizováno jako 4 leté v denní formě vzdělávání. Výuka se skládá z teoretických vyučovacích předmětů, které se dále dělí na všeobecně vzdělávací předměty a odborné předměty. V rámci odborných předmětů jsou zařazeny tyto předměty: Ekonomika, Marketing, Management, Právo, Účetnictví a daně, Písemná a ústní komunikace a Učební praxe. Žák se účastní i odborné praxe, kterou vykonává na konci 3. ročníku v rozsahu 4 týdny. Tato praxe je realizována ve vybraných firmách. O průběhu praxe si žáci vedou záznamy.
Profil absolventa
Absolventi získají složením maturitní zkoušky odborné středoškolské vzdělání, které vytváří předpoklady pro pokračování ve studiu na vysoké škole zejména v oblasti státní správy a samosprávy. Dále se absolventi se uplatní v rámci působnosti územních, ústředních nebo jiných orgánů státní správy a samosprávy. Zajišťují odborné činnosti nebo ucelené agendy, např. v oblasti hospodaření s majetkem obce, vedení evidencí podle závazně platných předpisů, vedení agend správních a samosprávných komisí, práce související s vystavováním úředních dokladů, s určováním, vyměřováním a vybíráním dávek a poplatků, se správním řízením apod. Získané ekonomické a právní vzdělání mu umožní uplatnit se i v občanském sektoru. V rámci některých odborných předmětů získá i širší vědomosti o problematice Evropské unie, zejména z pohledu organizačního a legislativního.
Úspěchy školy v tomto oboru
Většina absolventů se uplatní na trhu práce a několik z nich pokračuje v dalším studiu.Spolupráce se sociálními partnery
Spolupráce se sociálními partnery je nedílnou součástí chodu školy. Mezi hlavní sociální partnery patří především firmy a instituce, ve kterých probíhají praxe žáků a ve kterých pracují absolventi školy.
Spolupráce se sociálními partnery
Sociální partneři pomáhají vytvořit podmínky pro co nejlepší naplnění hlavních vzdělávacích cílů zejména tím, že zprostředkovávají nejnovější praktické informace a zkušenosti, jak pro učitele, tak přímo pro žáky.