Informace o oboru

 • Kód oboru 69-41-L/01
 • Období oboru 2024/2025
 • Ukončení studia Maturita
 • Délka studia 4
 • Forma studia Denní
 • Stipendia Ne
 • Školné Ne
 • Přijímaných 30

Popis

​Čtyřletý obor vzdělání ukončený maturitní zkouškou. Kosmetické služby zahrnují péči o celé tělo, diagnostiku a ošetření různých typů pleti, kosmetické masáže, zábaly a pleťové masky, barvení a úpravu obočí, depilace, epilace, manikúru, nail art, pedikúru, dekorativní líčení pro různé příležitosti, aj. Žáci se učí pracovat s různými kosmetickými přístroji jako např. laser, typizační přístroj, bioptronová lampa, fotostym, ultrazvuk, dermabraze aj.

Podmínky přijetí

​Žáci jsou ke studiu přijímáni na základě:

 • splnění povinné školní docházky
 • splnění podmínek přijímacího řízení
 • splnění podmínek zdravotní způsobilosti.

Konkrétní podmínky pro přijímání ke vzdělávání jsou k dispozici na webových stránkách školy.

Učební plány

Učební plány jsou k dispozici na webových stránkách školy.

Profil absolventa

​Absolvent se uplatní v povoláních kosmetička, pedikér a manikér při poskytování odborné profesionální kosmetické péče v kosmetických provozovnách, studiích a salónech v souladu s individuálními požadavky zákazníka, módními trendy, zdravotně hygienickými hledisky, estetickými zásadami a novými vědeckými poznatky. Bude poskytovat poradenské služby z hlediska ošetřování pleti obličeje, krku, dekoltu i ostatních částí těla.

Úspěchy školy v tomto oboru

​1. místo v dekorativní kosmetice na mistroství republiky SŠ ČR  HARMONIE 2019. 1. místo v celostátní soutěži kadeřníků, kosmetiček, oděvářů a krejčových Mladý módní tvůrce Jihlava 2022. 2. místo celostátní soutěži odborných dovedností žáků Juniorský pohár v make-upu Praha 2022, 1.místo v mezinárodní soutěži SŠ 2022

Spolupráce se sociálními partnery

​Spolupráce školy se sociálními partnery je pro školu významná praxe již více jak 30 let. Škola si vytvořila a stále vytváří mnoho kontaktů pro profesní spolupráci mezi českými i zahraničními firmami, ale také mezi neziskovými organizacemi, zejména: Revolution Hair ETRE BELLE Jasenice, RYOR a.s. Praha, Dermacol, Astrid, Primavera Andorrana Praha aj. Spolupráce se především zaměřuje na zprostředkovávání nejmodernějších technologií ve výuce, nové přípravky a přístrojovou techniku; na realizaci školního vzdělávacího programu nebo při tvorbě koncepčních záměrů školy.Výhodou této dlouhodobé spolupráce je možnost pracovního uplatnění našich absolventů v těchto firmách. Podporují konání školních, celostátních i mezinárodních soutěží, nabízejí pro žáky a pedagogy semináře, školení a stáže, podílí se na výuce přímo ve škole formou workshopů ,seminářů a kolokvií.

Možnosti uplatnění ve firmách Zlínského kraje

 • Kosmetické služby

  CAD-PRO spol. s r. o., Hranická 93, 75701 Valašské Meziříčí, http://www.cad-obchod.cz

  H & B REAL, a.s., Smetanova 1484, 755 01 Vsetín, https://www.hbreal.cz

  EP Rožnov, a.s., Boženy Němcové 1720, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm, http://www.eproznov.cz

  Integra VD Zlín, Bartošova 4341, 760 01 Zlín, http://www.integrazlin.cz

  Diakonie ČCE – hospic Citadela, Žerotínova 1421, 75701 Valašské Meziříčí, https://www.citadela.cz/