Kosmetické služby

Informace o oboru

 • Kód oboru 69-41-L/01
 • Období oboru 2024/2025
 • Ukončení studia Maturita
 • Délka studia 4
 • Forma studia Denní
 • Stipendia Ne
 • Školné 10.000,- Kč za školní rok
 • Přijímaných 30

Popis

ŠVP Kosmetička je zaměřen na intelektové a manuální dovednosti žáků. Je náročný na tvořivé a logické myšlení doplněné estetickým cítěním. Vyučující vedou žáky k trpělivé a soustavné práci a usilují o to, aby si žáci vytvořili kladný vztah ke zvolenému oboru a získali správné pracovní návyky.

Cílem je poskytnout žákům ucelený soubor všeobecných a odborných znalostí a dovedností potřebných pro úspěšné zařazení do společnosti a vykonávání všech činností spojených s povoláním kosmetičky, uplatnění na trhu práce a uměním reagovat na případné změny ve společnosti.

Podmínky přijetí

Ukončení základního vzdělání, přijímací zkoušky se nekonají. Více informací o kritériích přijetí naleznete na webových stránkách školy.

Učební plány

Učební plány naleznete na webových stránkách školy.

Profil absolventa

Absolvent se uplatní v povoláních kosmetička, pedikér a manikér při poskytování profesionální kosmetické péče ve středně velkých i malých provozovnách, studiích a salonech. Při poskytování kosmetických služeb bude kvalifikovaně volit vhodné technologické postupy a bude je důsledně dodržovat. Přípravky bude vybírat a aplikovat v souladu s odbornou diagnostikou ošetřovaných částí lidského těla a s přihlédnutím k individuálním požadavkům zákazníka. Bude poskytovat poradenské služby z hlediska ošetřování pleti obličeje, krku, dekoltu, poprsí i ostatních částí těla.

Úspěchy školy v tomto oboru

Žáci se pravidelně úspěšně zúčastňují regionálních i celostátních kosmetických soutěží jako jsou např.  Kalibr Cup v Lanškrouně, Atelier Fantazie v Odrách nebo Brněnské zrcadlo.

Spolupráce se sociálními partnery

Škola je členem Sdružení soukromých škol Čech, Moravy a Slezska (SSŠČMS) a Asociace středních škol oborů kadeřník a kosmetička České republiky (Akakos).

Firmy působící na trhu kosmetických služeb zajišťují škole materiální a propagační vybavení, organizují školení a přednášky pro žáky a poskytují informace o nejnovějších technologických i stylových trendech. Mezi tyto partnery patří Syn Care s.r.o., ENII-NAILS s.r.o., BEMA CZ, Jenny Lane, Londa, Laurendor.

Kontakt

Adresa školy

Štěpnická 1156, 686 06 Uherské Hradiště

Ředitel školy

Ing. Miroslava Podivinská

Telefon

572 564 492

Zřizovatel

Jiný

IČO

25 50 00 91

Možnosti uplatnění ve firmách Zlínského kraje

 • Kosmetické služby

  CAD-PRO spol. s r. o., Hranická 93, 75701 Valašské Meziříčí, http://www.cad-obchod.cz

  H & B REAL, a.s., Smetanova 1484, 755 01 Vsetín, https://www.hbreal.cz

  EP Rožnov, a.s., Boženy Němcové 1720, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm, http://www.eproznov.cz

  Integra VD Zlín, Bartošova 4341, 760 01 Zlín, http://www.integrazlin.cz

  Diakonie ČCE – hospic Citadela, Žerotínova 1421, 75701 Valašské Meziříčí, https://www.citadela.cz/