Informace o oboru

 • Kód oboru 69-51-H/01
 • Období oboru 2024/2025
 • Ukončení studia Výuční list
 • Délka studia 3
 • Forma studia Denní
 • Stipendia Ne
 • Školné 10.000,-/rok
 • Přijímaných 30

Popis

Cílem vzdělávacího programu je příprava pracovníků schopných poskytovat kvalifikované a kvalitní kadeřnické služby (holení, mytí vlasů, stříhání, ondulace vodová a železem, preparace vlasů, barvení a odbarvování vlasů, úprava dámských, pánských a dětských účesů, vlasová kosmetika, zhotovování jednoduchých vlásenek a příčesků).

Podmínky přijetí

Ukončení základního vzdělání, přijímací zkoušky se nekonají. Více informací o kritériích přijetí naleznete na webových stránkách školy.

Učební plány

Učební plány naleznete na webových stránkách školy.

Profil absolventa

Absolvent se uplatní v povolání kadeřník při poskytování profesionálních kadeřnických služeb ve středně velkých i malých provozovnách, studiích a salonech. Absolvent bude zhotovovat dámské, pánské a dětské účesy vhodně zvolenými technologickými postupy a v souladu s individuálním přáním zákazníka, estetickými požadavky, módními  trendy, bezpečnostními a hygienickými předpisy. Bude poskytovat poradenské služby z hlediska ošetřování vlasů a návrhu na konečnou úpravu vlasů do módního účesu.

Úspěchy školy v tomto oboru

Žáci se pravidelně úspěšně zúčastňují regionálních i celostátních kadeřnických soutěží jako jsou např.  Kalibr Cup v Lanškrouně, Atelier Fantazie v Odrách nebo Brněnské zrcadlo

Spolupráce se sociálními partnery

Škola je členem Sdružení soukromých škol Čech, Moravy a Slezka (SSŠČMS) a Asociace středních škol oborů kadeřník a kosmetička České republiky (Akakos). Tato sdružení zajišťují především poradenskou a legislativní činnost, výměnu nápadů a zkušeností ze školských obecných i odborných okruhů.

Firmy působící na trhu kadeřnických služeb – zajišťují školám materiální a propagační vybavení, organizují školení a přednášky pro žáky i pro učitele odborných předmětů a odborného výcviku, poskytují informace o nejnovějších technických i stylových trendech a vývoji. Mezi tyto partnery patří Wella CZ, Schwarzkopf , Vitality´s, Subrina, BEMA CZ, Tovares, BELLAZI Company , MJC Zlín

Kontakt

Adresa školy

Štěpnická 1156, 686 06 Uherské Hradiště

Ředitel školy

Ing. Miroslava Podivinská

Telefon

572 564 492

Zřizovatel

Jiný

IČO

25 50 00 91

Možnosti uplatnění ve firmách Zlínského kraje

 • Kadeřník

  CAD-PRO spol. s r. o., Hranická 93, 75701 Valašské Meziříčí, http://www.cad-obchod.cz

  H & B REAL, a.s., Smetanova 1484, 755 01 Vsetín, https://www.hbreal.cz

  EP Rožnov, a.s., Boženy Němcové 1720, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm, http://www.eproznov.cz

  Integra VD Zlín, Bartošova 4341, 760 01 Zlín, http://www.integrazlin.cz

  Diakonie ČCE – hospic Citadela, Žerotínova 1421, 75701 Valašské Meziříčí, https://www.citadela.cz/