Popis
V průběhu studia oboru Elektrotechnika žáci získají matematické a přírodovědné znalosti na úrovni potřebné pro úspěšné studium oborů na VŠ technického a přírodovědného zaměření, osvojí si multimediální systém pro interaktivní audiovizuální prezentaci a webdesign, osvojí si znalosti o počítačových a řídicích systémech a jejich programování, budou znát metody a prostředky projektování a konstruování, budou schopni samostatně i týmově řešit zadané téma a práci umět obhájit
Podmínky přijetí
Uchazeč musí prokázat úspěšné splnění povinné docházky a musí splnit podmínky přijímacího řízení. Veškeré aktuální informace jsou k dispozici na webových stránkách školy.
Učební plány
Učební plány naleznete na webových stránkách školy
Profil absolventa
Absolventi oboru Elektrotechnika – počítačové a řídicí systémy naleznou uplatnění při projekčních, technologických, konstrukčních činnostech elektrotechnického charakteru a v oblasti řídicích a informačních systémů a jejich údržbě. Mohou se také uplatnit jako pracovníci technického vývoje a programátoři. Po absolvování studia na střední škole se mohou dále vzdělávat na vysokých školách a vyšších odborných školách technického a přírodovědného zaměření.
Obor je určen zájemcům o elektrotechniku, elektroniku, počítače a programování.
Kromě všeobecně vzdělávacích předmětů se budete v rámci odbornosti učit:
- řadě všeobecně vzdělávacích předmětů,
- číst a kreslit technické výkresy – strojní, stavební a hlavně elektrotechnické,
- jaké jsou základní elektronické součástky a kde se využívají,
- jak pracují základní elektronické obvody a k čemu slouží,
- základním principům regulace a automatizace,
- základním metodám měření veličin v elektrotechnice,
- principům činnosti řídicích systémů a počítačů,
- programování počítačů a programovatelných automatů,
- tvorbě internetových stránek a pořizování foto, video a audio materiálů,
- z jakých částí se skládají počítače a jak fungují,
- základům počítačových sítí,
- základům ručního obrábění, základům elektroinstalací, pájení, návrhu desek plošných spojů, jejich osazování součástkami a oživování a jiným užitečným a zajímavým věcem z oboru elektrotechnika.
Možnosti uplatnění po absolvování školy
Po absolvování studijního oboru Elektrotechnika se mohou absolventi uplatnit především ve středních technickohospodářských funkcích, při projekčních, technologických a konstrukčních činnostech elektrotechnického charakteru, v oblasti zkušební, regulační, revizní, servisní a montážní techniky, při výrobě a údržbě elektrických strojů a přístrojů, při výrobě a testování elektronických součástek, v oblasti systémů pro měření a regulaci, při řízení a obsluze automatizovaných pracovišť, regulačních jednotek a elektronických přístrojů a zařízení, při samostatné výdělečné činnosti v oboru elektrotechnika (živnostenská činnost).
Absolventi mohou zastávat například tyto pozice: elektrotechnik, konstruktér, revizní technik, zkušební technik, servisní technik elektrických zařízení, technik elektronických zařízení, provozní technik, školící technik, programátor PLC aj.
Další studium
Absolventi mohou rovněž pokračovat v dalším studiu na vyšších odborných nebo vysokých školách elektrotechnického nebo i jiného technického zaměření.
Úspěchy školy v tomto oboru
Žáci oboru se velmi úspěšně účastní odborných soutěží jako je např. SOČ, Amavet, festival studentských prací na VUT Brno, na Univerzitě Palackého Olomouc, na ČVUT Praha. Absolventi oboru mají velmi dobré uplatnění na trhu práce a dosahují až 100% úspěšnosti při přijetí na VŠ.
Spolupráce se sociálními partnery
Spolupráce školy se specializovanými firmami a institucemi je již tradicí. Sociálními partnery jsou jak renomované firmy s obdobným zaměřením oboru (např. BD SENSORS s.r.o. Buchlovice, Ray Service, a.s. Staré Město, MESIT holding, a.s. Uherské Hradiště, SMC Industrial Automation CZs.r.o. Brno), tak instituce při VŠ (např. Fakulta elektrotechniky a informatiky při VUT, Přírodovědecká fakulta UP).